Analiza cen Bitcoin SV, Uniswap, Zcash: 04 marca

4. März 2021 Aus Von admin

Bitcoin po raz kolejny nie był w stanie przełamać granicy 52 000 USD, przy czym BTC odnotował maksimum na poziomie 52 666 USD, po czym napotkał presję sprzedaży, która zepchnęła go do ponownego przetestowania 49 000 USD.

Bitcoin SV napotkał sztywny opór na poziomie 192 USD, podczas gdy Uniswap odbijał się pomiędzy poziomami wsparcia i oporu odpowiednio 24,95 USD i 27,5 USD. Wreszcie, Zcash uformował serię wyższych minimów, nawet przy wzroście wolumenu sprzedaży.

Bitcoin SV [BSV]

Używając narzędzia Fibonacci retracement dla ruchu BSV w dół z 285$ do 170$, niektóre poziomy retracement mogą być wyróżnione jako obszary oporu dla BSV. Poziom 23,6% retracement na poziomie 192 USD, wraz z poziomem 185 USD, są ważnymi poziomami dla BSV w ciągu najbliższych kilku godzin.

Godzinowy RSI spadł poniżej 50, podczas gdy BSV nie udało się przekroczyć poziomu 192 USD. Od czasu spadku BSV do 172 USD kilka dni temu, cena kryptowaluty zarejestrowała serię wyższych niżów. Wspięcie się powyżej 192$ i ponowny test tego wsparcia byłby oznaką siły byków. W momencie pisania tego tekstu, wolumen handlu nie odnotował gwałtownego wzrostu aktywności, a BSV prawdopodobnie będzie podążać za ruchem Bitcoina w ciągu najbliższych kilku godzin.

Uniswap [UNI]

W ciągu ostatnich kilku dni UNI odbijał się pomiędzy poziomami 24,95$ i 27,5$. Podczas ostatniej sesji UNI wspiął się do 27 dolarów, wspierany przez silny wolumen handlowy. Jednakże, Awesome Oscillator poruszał się poniżej zera, z tą samą niepewnością co do wyraźnego kierunku w ciągu ostatnich kilku dni.

Wynika to z tego, że cena odbija się od dwóch poziomów wsparcia i oporu, a wyjście poza ten krótkoterminowy zakres da większą jasność co do dalszego kierunku UNI.

Chaikin Money Flow wspiął się z powrotem powyżej zera, aby pokazać, że kupujący i sprzedający są w równowadze na rynku.

Zcash [ZEC]

W ciągu ostatnich kilku dni, od czasu zejścia do 106 dolarów, ZEC zarejestrował wyższe minima. Był to zachęcający znak dla niedźwiedzi na rynku, jednak w dłuższej perspektywie OBV tworzy niższe maksima. Cena przebiła poziom oporu w rejonie $129.

W ostatnich godzinach cena straciła również na rzecz niedźwiedzi poziom 124 USD i wydawało się, że ponownie przetestuje go jako opór. Directional Movement Index również pokazał, że poprzedni byczy trend osłabł.